تبلیغات
منوی اصلی
دسته بندی
» آموشی
» ایرانی
» خارجی
» زبان
» بازی
» ایرانی
» خارجی
» سیستم عامل
» 2010
» اینترنت
» کسب در آمد
» موبایل
» مجموعه آموزشی
» مجموعه کلیپ
» نرم افزار
» ایرانی
» خارجی
» ديگر
» مستند
» كارتون قديمي
» ‍ژورنال
» سريال ايراني
» موسيقي ايراني
» کالا
» ديگر...
تبلیغات
مرتبط

no matches

   »  بازی ایرانی نجات بندر (کماندوز ایرانی)

 

تعداد:
1 سی دی
     قيمت: 2800


همراه با ناخدا بایندر در نجات بندر انزلی، کماندوز به سبک ایرانی

نخستین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال باعث شد تعداد زیادی از بازی‌‌سازهای داخلی دور هم جمع شوند و کارهایشان را عرضه کنند. در میان همه‌ی بازی‌ها یک عنوان از همه بیشتر توجه داوران و شرکت‌کننده‌ها را جلب کردند. بازی نجات بندر بود که بیشتر کار‌های آن توسط یک نفر انجام شده بود.

اگر تصورتان از یک بازی ایرانی تا به حال عناوین ضعیفی مانند رانندگی در تهران یا عمیات ویژه ۸۵ بوده، حالا وقت این است که اصلاحاتی در آن بوجود آورید. نجات بندر از همه لحاظ یک بازی خوب است که بعضی وقت‌ها از حالت آماتور بودن خارج می شود. تیزر بازی نجات بندر تا به حال بارها در تلویزیون نشان داده شده و احتمالا از سبک و حال و هوای بازی با خبر هستید. اما اگر می‌خواهید از روند آن هم مطلع شوید بهتر است این مطلب را تا پایان بخوانید.

سبک بازی اکشن تاکتیکی یا به عبارت خودمانی‌تر «کماندوزی» است. سبکی که در بین بازی‌کننده‌های ایران محبوبیت بسیار زیادی دارد انتخاب این سبک بازی و سبک گرافیکی مخصوص آن برای ساخت یک بازی داخلی، نشان از دید گیمری بسیار خوب سازنده دارد. در طول بازی با صحنه‌ها و چیزهایی مواجه می‌شوید که می‌فهمید سازنده جزو بازی‌کننده‌های حرفه‌ای بوده و بازی‌های زیادی را دیده و در نتیجه عوامل جذابیت و ضعف و قوت هر کدام را کاملا می‌داند.

از نظر گرافیکی بازی هیچ مشکلی ندارد، حتی اگر آن را در کنار بازی‌های استراتژیک در این سبک قرار بدهید باز هم گرافیک بازی راضی‌کننده است. نقشه‌ها از پیش رندر شده هستند و زاویه‌ی دید دوربین تغییر نمی‌کند. اما بافت‌ها و اشیا، طراحی ظریف و زیبایی دارند. کارکترها هم با این که ظاهرشان دیده نمی‌شود، اما در هنگام حرکت برایشان انیمیشن‌های مناسبی طراحی شده. بین بعضی از مراحل‌، داستان به صورت میان پرده‌هایی انیمیشنی سه بعدی روایت می‌شود که متاسفانه از رزولیشن بسیار پایین رنج می‌برند.

نجات بندر، ۸ مرحله دارد که دوتای آنها به صورت تیر‌اندازی اول شخص هستند. داستان بازی که بسیار هوشمندانه انتخاب شده، سرگذشت ناخدا بایندر و ناو جنگی ایران در شهریور ۱۳۲۰را روایت می‌کند که در انزلی تک و تنها در برابر هجوم روس‌ها مقاومت کرد. مرحله‌ی اول که در واقع بخش تمرینی بازی هست، فقط آموزش حرکت در نقشه و انجام هدف‌هاست. در مرحله‌ی دوم و سوم، با سوار شدن بر ناو جنگی ایران، باید پشت تیربار نشسته و هواپیما‌های روسی را هدف قرار بدهید. اما بازی اصلی از مرحله‌ی چهارم شروع می‌شود که همانند مراحل کماندوز، باید برای هر حرکتتان برنامه‌ریزی داشته باشید.

معمولا هفت یا هشت هدف در هر ماموریت به شما داده می‌شود. نقشه هم پٌر است از سرباز‌های دشمن که در حالا رفت و آمد و نگهبانی در منطقه هستند. محدوده‌ی دید هر کدام از سرباز‌های دشمن، با فشار دادن کلید به وسط موس، فعال می‌شود و مشاهده‌ی الگوی حرکت آنها و محدوده‌ی دیدشان، باید برای نفوذ‌های مخفیانه برنامه‌ریزی کنید. البته در نجات بندر می‌توانید از سلاح‌های گرم و سرد به یک اندازه استفاده کنید چون چیزی بنام سیستم اخطار وجود ندارد و سر و صدا باعث شکست خوردن ماموریت نمی‌شود.

روند بازی و کنترل‌ باگها مشکلات خاص خودش را دارد؛ اما باعث نمی‌شود که نتوانید بازی را تمام کنید. برای تمام کردن هر ماموریت، باید به این باگ‌ها آشنا بشوید و از آنها به نفع خود استفاده کنید. مثلا اگر خودتان را به یک سرباز دشمن نشان بدهید و سپس به سرعت پشت یک درخت که بین شما و دشمن است بروید، سرباز مهاجم گیج می‌شود و بدون اینکه به شما شلیک کند، پشت درخت می‌آید و به راحتی میتوانید با چاقو او را از پا در بیاورید. بعضی وقت‌ها هم شخصیت شما در ضمینه‌ی مسیر یابی دچار مشکل می‌شود و به جای اینکه کوتاه‌ترین مسیر را طی کند، چند دور اطراف یک ساختمان می‌چرخد.

با این حال وقتی با مشکلات کنترلی نجات بندر آشنا بشوید، می‌توانید با لذت مراحل را تمام کنید زیرا همه چیز تحت اختیار شما خواهند بود و اتفاق غیر منتظره‌ای نخواهد افتاد.

در پایان هر مرحله هم باید با یک جیپ از نقشه فرار کنید که رانندگی با جیپ هم لذت خاص خودش را دارد.

این بازی بسیار زیبا و خوش ساخت ایرانی را به همه بازی‌کننده‌ها توصیه می‌کنیم و امیدواریم از این به بعد باز هم شاهد بازی‌های خوب این چنینی باشیم.


قیمت:
۲۸۰۰ تومان

۱ سی دی 

تعداد:
1 سی دی
     قيمت: 2800

Copyright © 2010 novintak.com    

فروش آنلاین کارت شارژ ایرانسل