تبلیغات
منوی اصلی
دسته بندی
» آموشی
» ایرانی
» خارجی
» زبان
» بازی
» ایرانی
» خارجی
» سیستم عامل
» 2010
» اینترنت
» کسب در آمد
» موبایل
» مجموعه آموزشی
» مجموعه کلیپ
» نرم افزار
» ایرانی
» خارجی
» ديگر
» مستند
» كارتون قديمي
» ‍ژورنال
» سريال ايراني
» موسيقي ايراني
» کالا
» ديگر...
تبلیغات

   »  مجموعه کل کارتون های پت ومت از سال ۱۹۷۹

 

تعداد:
1 دي وي دي
     قيمت: 2500

شاید شما هم شنیده باشید بعضیها برای توصیف آدمهای دست و پا چلفتی و خرابکار که بهره هوشی چندانی ندارند از لغت «همینه» استفاده میکنند و لابد هم میدانید این لغت از کجا آمده. بله… از انیمیشن جذابی که خرابکاری دو مرد عروسکی و دوست‌داشتنی را به نمایش میگذارد.

این دو مرد عروسکی پت (Pat) و مت (Mat) نام دارند و در کشور چک پای به عالم هستی گذاشته‌اند. خالق آنها مردی است به نام لوبومیر بنس (Lubomir Benes). او کار ساخت این انیمیشن را بتنهائی آغاز کرد، سری اول این انیمیشن را با نام تعمیرکاران (TheTinkers) ساخت و کارش مورد توجه بسیار قرار گرفت.

پس از آن، بسیاری او را یاری کردند تا این کار را گسترش دهد؛ و تاکنون سه سری از آن به نامهای Thats it، Pat and Mat و “Pat and Mat” return ساخته شده است. این انیمیشن معروفترین مجموعه انیمیشن بنس است که در استودیوی Brati V triku ساخته شده است. این استودیو از قدیمیترین و بزرگتین استودیوهای تهیه انیمیشین به سبکها و روشهای مختلف است و بسیاری از نوابغ این رشته در آن‌جا مشغولند.

احمقهایی که هرگز نا امید نمی شوند ؟؟؟ بنس در این استودیو قدم بقدم با انیمیشن آشنا شد و سال ۱۹۶۷ با مشارکت جی ترنکا (Jiri Trnka) بنیانگذار استودی ذکرشده، اولین انیمیشن خود را ساخت. بنس سال ۱۹۹۵ به همراه چند انیماتور دیگر استودیوی خود را بنا نهاد اما فرصت زیادی برای کار در این استودیو نیافت. وی نهم دسامبر ۱۹۹۵ در پراگ بدرود حیات گفت. انیمیشن «همینه» یا «پت و مت» بارها در کشور ما به نمایش درآمده، بخصوص سری Thats it آن، و بسیار هم مورد توجه واقع شده است. ژاپن هم ازجمله کشورهائی است که این انیمیشن را بارها به نمایش گذاشته.

کلی گیج بازی و شلوغ پلوغ کردن برای حل مسائل ساده برخلاف ما شرقیها، غربیها از این انیمیشن خیلی استقبال نکرده‌اند. این نکته دلیل روشنی ندارد ولی شاید بتوان علت همذاتپنداری ما ایرانیها را با این انیمیشن حدس زد: ما ایرانیها همان‌طور که درباره هر مسئله تئوری نظر میدهیم در عمل هم فراموش میکنیم که در هر رشته‌ای تخصص نداریم. مثلا اگر یکی از لوازم منزلمان دچار مشکل شود، قبل از هر اقدامی یا خبر کردن یک تعمیرکار، خودمان دست به کار میشویم و وقتی کار حسابی خراب شد تازه به فکر میافتیم که از یک متخصص کمک بگیریم! درست مثل پت و مت! بدین رو، این دو شخصیت خیلی به خود ما یا به اطرافیان بسیار نزدیکمان شبیهند. البته جذابیتهای ساختاری این انیمیشن را نباید در نفوذ و تاثیرش بی‌اثر دانست. علاوه بر شخصیت جذابی که برای پت و مت پرداخته شده و گوئی از نمونه‌ای واقعی(مثلا ما ایرانیها!) الگوبرداری شده‌اند، ساخت عروسکها هم بسیار بادقت انجام شده است. ساده‌لوحی دوست‌داشتنی آنها در چهره عروسکیشان کاملا پیداست. در ساخت و طراحی دکور و فضائی که برای زندگی این دو عروسک خلق شده، جزئیات کاملا رعایت شده است: رنگ، شکل، و ابعاد این دکور بسیار دلنشین است و برای مخاطب علاوه بر حس بصری، نشانه‌هائی از شخصیتهای انیمیشن به همراه دارد.

باز هم پت و مت با همون رفتارهای جالب و دوست داشتنی در کارگردانی این اثر هم نهایت دقت صورت گرفته است؛ آنها که کمی با رشته انیمیشن‌سازی آشنا باشند میدانند که چنین انیمیشنی تک‌فریم ـ تک‌فریم فیلمبرداری میشود و درنهایت ۲۴ فریم برای یک ثانیه. با این وجود، کاملا واضح است که این انیمیشن را با دقت و حوصله فراوان ساخته‌اند، چون حرکات عروسکها طبیعی و کامل است. در کارگردانی شیوه راه رفتن، دست دادن، و سایر حرکاتشان به شخصیت عروسکها هم توجه شده، و این ریزه‌کاریها هم در کارگردانی و هم در فیلمبرداری این انیمیشن کاملا مور توجه بوده است. «همینه» همان‌طور که گفته شد، در بسیاری مواقع برای ما جای صفت را میگیرد و دست و پا چلفتی و بیعرضگی را القا میکند. به این دلیل که تلقی ما از این لغت چنین است: همین است دیگر… چه میشود کرد؟! این کلمه در ذهن ما بار ارزشی منفیدارد در حالی که «همینه» یا Thats it‌ بار ارزشی کاملا مثبت دارد و به این معناست: آه درسته… خودشه… همینه!

دو احمق که حرف نمی زنند اما رفتارشون… از چهار سری این مجموعه، در کشور ما بیشتر همین سری Thats it به نمایش گذاشته شده و اگر خوب به کارهای پت و مت دقت کنید، میبینید که چه‌گونه بعد از سمبل کردن هر کدام از خرابکاریهاشان پیروزمندانه و خوشحال به معنای «درسته، خودشه، همینه» با هم دست میدهند! اگر تا به حال به همه این موارد دقت نکرده‌اید یک بار دیگر «همینه» را با دقت ببینید. این انیمیشن ارزش چند بار دیدن را دارد. کله پوکهایی که در قلب همه جا دارند ؟؟؟

مجموعه استثنایی از کارتون های دو شخصیت محبوب و دوست داشتنی Pat و Mat از سال ۱۹۷۹ یا همان سال ۵۸ خودمان تا هم اکنون که شامل بیش از ۵۰ قسمت از کارتون های جذاب و در عین حال بامزه از این سری است. پت و مت در جهان تنها متعلق به کودکان نیست بلکه از قشر بزرگسالان هم مخاطب بی شمار و طرفدارن زیادی دارد . فرمت این مجموعه به صورت Divx بوده که علاوه بر پخش بر روی تمامی رایانه ها امکان پخش بر روی اکثر دی وی دی پلیر های خانگی که از Divx پشتیبانی به عمل می آورند را دارا می باشد.

۱ دی وی دی divx قیمت: ۲۵۰۰ تومان 

تعداد:
1 دي وي دي
     قيمت: 2500

Copyright © 2010 novintak.com    

فروش آنلاین کارت شارژ ایرانسل